
OE-nummer 1234669
Velkommen til en helt ny Volvo-oplevelse og vores nye hjemmeside.Læs vores guideFå en ny adgangskodeKontakt os, hvis du har problemer

OE-nummer
Varenummer
Vi accepterer følgende betalingsmetoder
Højre baglygte til Volvo 242 og 244, modelår 1979–1984. Udførelse til biler med Hella-baglygter uden tågebaglygte.
Volvo 242 1979–1984
Volvo 244 1979–1984
Artikelnummer: 1234670
Placering: Bag
Side: Højre
Udførelse: Uden tågebaglygte
System / type: Hella
Kontrollér før bestilling, at bilen har Hella-udførelsen uden tågebaglygte, da der findes forskellige baglygteversioner til disse modeller.
Vi sender dine dele hurtigt og sikkert med sporbar levering.

OE-nummer 1234669
Volvo OE1372212-1
Volvo OE1372213-1
Volvo OE1372447
Volvo OE1372448
Volvo OE1372442
Sådan optræder Volvo OE 1234670 i originalkatalogerne — tegning, position, hvor delen sidder og antal pr. bil.
Volvo 240/260Se hele sortimentet fra Volvo 240/260
Denne del passer til følgende køretøjer:
| Katalog | Gælder | Betingelser | Pos. |
|---|---|---|---|
| Volvo 240/260 1979-84Belysning bag | 242 (2-dørs) · 244 (4-dørs) · 262 (2-dørs) · 264 (4-dørs) · 2DRS | Passer uden yderligere begrænsning | 1Se sprængskitse |
Volvo OE1235595
Volvo OE1372041
Volvo OE1258950
Volvo OE1372042
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE1258949
Volvo OE965827
Antal pr. bil: 6
Volvo OE1307772
Volvo OE1307559