Volvo OE658850-1
Antal pr. bil: 1 sæt
Velkommen til en helt ny Volvo-oplevelse og vores nye hjemmeside.Læs vores guideFå en ny adgangskodeKontakt os, hvis du har problemer

OE-nummer
Varenummer
Vi accepterer følgende betalingsmetoder
Plastclips til montering af pyntelister på flere klassiske Volvo-modeller. På Volvo 240 anvendes clipset kun til den smalle rustfri pynteliste.
Plastclipsene skal indeholde en vis mængde fugt for ikke at revne under monteringen. Opbevar dem derfor i en godt lukket emballage indtil brug.
Hvis clipsene er tørret ud, kan fugtigheden gendannes ved at lægge dem i kogende vand i ca. 4 minutter før montering.
Dette følger Volvos værkstedsmeddelelse fra januar 1969.
Volvo Amazon 1969–:
Volvo 140 / 164:
Varenummer 1247708 erstatter det ældre Volvo OE-nummer 679885.
Vi sender dine dele hurtigt og sikkert med sporbar levering.
Volvo OE658850-1
Antal pr. bil: 1 sæt
Volvo OE1202961
Volvo OE654585
Volvo OE1304520
Antal pr. bil: 26
Volvo OE677539
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE1201834
Volvo OE677534
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE659654
Antal pr. bil: 26
Volvo OE192458
Antal pr. bil: 26
Volvo OE682021
Volvo OE679898
Antal pr. bil: 14
Volvo OE658850
Antal pr. bil: 40
Volvo OE670677
Antal pr. bil: Säljs per styck
Volvo OE670678
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE657263
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE82660
Antal pr. bil: 10
Volvo OE672490
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE659205
Antal pr. bil: Säljs per styck
Sådan optræder Volvo OE 679885 i originalkatalogerne — tegning, position, hvor delen sidder og antal pr. bil.
Volvo AmazonSe hele sortimentet fra Volvo Amazon
Denne del passer til følgende køretøjer:
| Katalog | Gælder | Betingelser | Pos. |
|---|---|---|---|
| Volvo Amazon B18Udvendige pyntedele P130 | Amazon P130 2-dørs | Passer uden yderligere begrænsning | 21Se sprængskitse |
| Volvo Amazon B20Udvendige pyntedele / udvendigt bakspejl / P130 | Amazon P130 2-dørs | Passer uden yderligere begrænsning | 17Se sprængskitse |
Volvo OE1202256
Volvo OE1247043
Antal pr. bil: Säljs per styck
Volvo OE1203027
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE1254502
Volvo OE1254503
Volvo OE276614
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE677537
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE1213321
Volvo OE270148
Volvo OE1213665
Volvo OE1213663
Volvo OE1254562
Volvo OE1254848
Antal pr. bil: Volvo 240/260 (1979–84): 1 stk. · Volvo 240/260 (1985–87): 6 stk.
Volvo OE1203345
Volvo OE1203344
Volvo OE675869
Antal pr. bil: 4
Volvo OE661050
Volvo OE661054
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE661055
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE654384
Volvo OE654385
Volvo OE654386
Antal pr. bil: Sælges per styk
Volvo OE659994
Volvo OE659995
Volvo OE1246647
Volvo OE1202990
Volvo OE1202991
Volvo OE1312779
Volvo OE3540156
Volvo OE3540157